Bramy segmentowe

Brama segmentowa zbudowana jest, jak sama nazwa wskazuje, z kilku segmentów inaczej zwanych panelami. Każdy z nich otwiera się pionowo do góry i zatrzymuje pod stropem. Dzięki temu brama segmentowa nie ogranicza miejsca w garażu, ani nie zabiera przestrzeni przed nim.

bramy garażowe segmentowe
bramy segmentowe Pendragon

Bramy segmentowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów, także drewnopodobnych oraz kilku wzorach, dzięki czemu mogą idealnie współgrać zresztą stolarki Twojego domu, np. drzwiami wejściowymi. Dużym zainteresowaniem cieszą się odcienie szarości jak antracyt, grafit metalik czy szary. Wśród kolorów drewnopodobnych znajdują się nie tylko złoty dąb czy orzech, ale także m.in. dąb bielony i dąb ciemny, orzech włoski oraz winchester.

kolory bram
kolory bram garażowych
gama kolorów bram

Panele bram segmentowych mają zazwyczaj 40 mm grubości i zbudowane są z blach stalowych ocynkowanych i lakierowanych lub powlekanych okleiną. Dla uzyskania najlepszej izolacji cieplnej panele wypełniane są pianą poliuretanową. Każda brama posiada uszczelki po obwodzie oraz pomiędzy panelami. Specjalny kształt paneli chroni przed przytrzaśnięciem palców.

Każda brama segmentowa może być obsługiwana ręcznie lub automatycznie. Do bram automatycznych oferujemy napędy z wygodnym sterowaniem za pomocą pilota, przełącznika bądź klawiatury kodowej. Dzięki systemom domów inteligentnych, nasze bramy mogą być obsługiwane także ze smartfona czy poprzez geolokalizację. Dysponujemy napędami marek Somfy, Beninca, Sommer, Marantec, Faac, Tousek, GFA. Brama automatyczna, na wypadek braku zasilania czy awarii może być wyposażona w dodatkową baterię zasilającą i/lub mechaniczne, ręczne rozryglowanie napędu, dzięki czemu nie grozi nam brak możliwości dostanie się do garażu.

Najpopularniejsze napędy posiadają funkcję przeciążeniową, dzięki której brama po napotkaniu przeszkody zatrzyma się i podniesie do góry. Każdą bramę automatyczną możemy również wyposażyć w fotokomórki, dzięki którym brama nie będzie działać, gdy ktoś lub coś stanie jej na przeszkodzie.

panele bram segmentowych
bramy automatyczne
mechanizm bramy
Aby jak najlepiej dostosować mechanizmy bramy do specyfiki Twojego garażu, posiadamy kilka typów prowadzeń.
drzwi serwisowe
W każdej bramie segmentowej, zarówno garażowej i przemysłowej, możemy dodać drzwi serwisowe, które występują również w wersji z niskim progiem i ramą lakierowaną w kolorze bramy.
brama segmentowa przeszklona
Aby doświetlić wnętrze i by był pogląd na to co dzieje się na zewnątrz, bramę segmentową możemy wyposażyć w różnego typu okienka lub całe przeszklone segmenty.
okna do bram garażowych
bramy w garażach szeregowych
Bramy segmentowe mogą być montowane w garażach szeregowych, również posiadając napęd elektryczny sterowany za pomocą pilota. Mechaniczne rozryglowanie pozwoli uruchomić bramę w przypadku braku prądu.

Odmianą bram segmentowych są bramy przemysłowe, które sprawdzą się przy częstym użytkowaniu. Wzmocniona konstrukcja stalowa pozwala wykonać bramy o znacznych gabarytach, a sterowanie odbywa się za pomocą łańcucha lub napędu elektrycznego.

bramy przemysłowe
przemysłowa brama segmentowa
brama segmentowa stalowa