Bramy uchylne i rozwierne

Bramy uchylne i rozwierne to sprawdzone i trwałe rozwiązania. Są tańszą propozycją w porównaniu do bram segmentowych czy rolowanych. Cechują się prostą budową i związaną z tym, bardzo prostą obsługą.

brama uchylna
bramy rozwierne

Szkielet bramy wykonany jest z solidnych, ocynkowanych profili stalowych, a wypełnienie skrzydła stanowi przetłoczona blacha dostępne w kilku kolorach standardowych, jak biały, brąz, szary czy zielony, a także w drewnopodobnych kolorach złoty dąb i orzech. Opcjonalnie brama może być ocieplona styropianem zabezpieczonym panelem PVC.

Brama uchylna otwiera się do góry pod strop. Zazwyczaj obsługiwana jest ręcznie, choć istnieje możliwość zainstalowania napędu elektrycznego i obsługi z pilota czy przełącznika. Opcjonalna furtka zapewni wejście do garażu bez konieczności otwierania całej bramy.

Brama rozwierna skonstruowana jest na podstawie bramy uchylnej, w której prowadzenie górne zostały zastąpione tradycyjnymi zawiasami. Bramy dwuskrzydłowe występują z podziałem symetrycznym lub niesymetrycznym, a w ofercie dostępne są również bramy jednoskrzydłowe wykonywane do 1,5 m szerokości.

brama garażowa rozwierna