Co to znaczy, że okno jest pasywne?

Montaż okien

Kiedy decydujemy się na budowę lub remont domu i mieszkania, obowiązkowym punktem, o którym musimy pamiętać to wybór odpowiednich okien. Wybór okien jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa na przenikanie ciepła do domu, hałas, który dociera do nas z zewnątrz. Obecnie na rynku znajdują się różne, dostępne rozwiązania, jednak najchętniej wybieranym rodzajem okien, z całą pewnością są okna pasywne.

Okna pasywne posiadają mnóstwo zalet, które sprawią, że nasz dom lub mieszkanie będzie jeszcze bardziej przytulne i funkcjonalne. Zacznijmy od początku, czyli od konstrukcji okien. Okna pasywne są wyposażone w trzyszybowy i dwukomorowy, czteroszybowy i trzykomorowy pakiet, dzięki czemu świetnie ogranicza straty ciepła.  Jest to niezwykle ważne, ponieważ dzięki zastosowaniu takich rozwiązań, okna pasywne są bardzo energooszczędne. Jako najbardziej zaawansowane technologicznie okna , które są dostępne na rynku, warto wspomnieć o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Jest to niezwykle ważny element, charakteryzujący świetne okna, a osoby, które cenią sobie ciszę, będą bardzo zadowolone z właściwości okien pasywnych. Pamiętajmy także, że producenci okien pasywnych, kładą ogromny nacisk na elementy, które wpływają na funkcjonalność okien. Wykorzystanie klamek Secustic, które posiadają opatentowane mechanizmy, zaczepy antywyważeniowe oraz rolki KoPiBo, pozwolą na łatwą obsługę klamki.  Przy wyborze okien pasywnych, zapytajmy także o gwarancję producenta. Profesjonalne firmy oferują aż 80 miesięcy gwarancji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Okna pasywne są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które cenią sobie funkcjonalność, ciszę i najwyższą jakość wykonania. Decydując się na okna pasywne, należy wybrać odpowiednią firmę, która zajmuje się nie tylko sprzedażą , ale także profesjonalnym montażem okien. Fachowa i rzetelna pomoc ,a także doradztwo specjalistów, będzie kolejnym atutem przy wyborze odpowiedniej firmy, które posiada wyselekcjonowane produkty.