Drzwi do starych ościeżnic

Jesteś zainteresowany wymianą drzwi, ale nie masz czasu, środków i chęci na gruntowny remont? Przeraża Cię myśl o demontażu obecnych ościeżnic i związanych z tym uszkodzeniami ścian czy płytek w łazience? Chcesz uniknąć brudu i hałasu?

Mamy dla Ciebie dwa rozwiązania, pozwalające znacząco odświeżyć wnętrze Twojego mieszkania. Proponujemy nowe drzwi z zabudową istniejących ościeżnic lub nowe drzwi na stare futryny. Nasza oferta pozwoli Ci zaaranżować wnętrze od nowa i nadać mu niepowtarzalny charakter, bez przeprowadzenia skomplikowanych prac budowlanych.

 

Drzwi z zabudową istniejących ościeżnic

Drzwi z zabudową starych ościeżnic

Najlepszym rozwiązaniem wymiany drzwi bez kapitalnego remontu jest obudowanie obecnych ościeżnic nowymi, bardzo estetycznymi ościeżnicami, w dokładnie takim samym kolorze jak drzwi. Nasze ościeżnice, dzięki specjalnej konstrukcji, obejmują i zakrywają w całości stare, nie zmniejszając przy tym szerokości skrzydeł drzwiowych, co sprawia, że możemy stosować do nich typowe drzwi.

Nowe zawiasy i ich wzmocnione mocowania pozwalają zamontować na nich nawet bardzo ciężkie konstrukcje ramowe i drewniane, a zastosowana uszczelka poprawia wyciszenie pomieszczeń. Nasze zabudowy możesz zamówić od 55 mm grubości, co pozwoli na zastosowanie ich dla cienkich ścianek działowych z wielkiej płyty. Klienci doceniają również możliwość wykonania ich w wersji tzw. tunel, bez zawiasów i zaczepu zamka, co mogą wykorzystać np. rezygnując z drzwi w kuchni.

 

drzwi wewnętrzne
Drzwi na istniejące ościeżnice

Drzwi na stare futryny

Najprostszym i najbardziej ekonomicznym sposobem na poprawę estetyki drzwi i zarazem całego mieszkania jest pozostawienie obecnych ościeżnic i zmontowanie na nich nowych drzwi. Nasi monterzy dopasują je do nawet najbardziej nietypowych ościeżnic, wymieniając w razie konieczności zawiasy, przesuwając zaczepy zamków, a nawet zwężając drzwi i oklejając te miejsca. Każdorazowo przed zamówieniem ustalisz z naszym przedstawicielem zakres prac i ostateczną cenę. Możemy również wyprodukować drzwi na dowolny wymiar. Podejmujemy się nietypowych realizacji.

Jak wygląda wymiana drzwi bez wymiany starych futryn?

Oferowany przez nas montaż drzwi na stare futryny na Śląsku to najlepszy sposób na ekonomiczne odświeżenie wyglądu całego mieszkania bez konieczności przeprowadzenia uciążliwego remontu. Wymiana drzwi do starych ościeżnic pozwoli nie naruszyć konstrukcji ściany – jest to rozwiązanie polecane zarówno w przypadku bloków, jak i budynków jednorodzinnych.

Warto jednak pamiętać, montaż drzwi na stare futryny jest możliwy wyłącznie wtedy, gdy pozwala na to stan starych futryn. Jeżeli uległy one wypaczeniu lub zniszczeniu, montaż nowych skrzydeł jest niepraktyczny, gdyż niedługo po zakończeniu prac montażowych mogą wystąpić poważne problemy z dopiero co zamontowanym skrzydłem.

Jeżeli jednak stan techniczny futryny pozwala na przeprowadzenie montażu, warto zdecydować się na wymianę drzwi na starych ościeżnicach ze względu na wydajność i ekonomiczność tej opcji. Unikniesz dodatkowych kosztów i zapomnisz o stresie związanym ze skomplikowanymi pracami budowlanymi.