Drzwi do domu

Najczęściej poruszaną kwestią przy wyborze drzwi wejściowych, oprócz ich wyglądu, jest materiał, z jakiego zostały wykonane. W swojej ofercie posiadamy drzwi  drewniane, stalowe oraz drzwi panelowe wykonane z aluminium lub PVC.

 
Drzwi stalowe

Są w naszej ofercie od kilkunastu lat. Pokrycie ich warstwą cynku oraz okleiną zabezpiecza przed korozją. Gdy odwiedzamy Klientów czy znajomych, u których montowaliśmy je na początku naszej działalności, to musimy przyznać, że drzwi w dalszym ciągu wyglądają praktycznie jak nowe! Nie bez znaczenia jest też fakt, że część osób bierze je za drzwi drewniane!

Drzwi stalowe zostały znacząco dopracowane. Wprowadzenie cieplejszych odmian ościeżnic i progów, zastosowanie systemu dwóch lub trzech uszczelek, pogrubienie drzwi i ich odpowiednie wypełnienie poprawiło szczelność i parametry cieplne. Współczynnik przenikania ciepła nowoczesnych drzwi stalowych może wynosić nawet 0,57 W/m2*K.

Paleta kolorów jest niemal identyczna jak w oknach PVC, roletach czy bramach garażowych, więc możesz dobrać całą stolarkę w jednym kolorze. Mnogość dostępnych przetłoczeń i przeszkleń pozwala stwierdzić, że każdy znajdzie coś dla siebie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się drzwi wykonane w dwóch kolorach, aplikacje ze stali nierdzewnej oraz szyby i okucia w kolorze czarnym. Nowością jest możliwość wtłoczenia szyb w płaszczyznę drzwi, co poprawia ich estetykę i idealnie współgra z architekturą nowoczesnego budownictwa.

Ograniczeniem są znormalizowane wymiary. Drzwi stalowe dostępne są w typowych szerokościach 80 – 100. Można je również wykonać jako dwuskrzydłowe lub zestawić z dostawkami lub bocznymi i górnymi naświetlami.

drzwi stalowe

 

oferta drzwi Pendragon

drzwi drewniane
Drzwi drewniane

Dzięki łatwości obróbki oferujemy drzwi drewniane w niezliczonej ilości wzorów. Mogą posiadać tradycyjne kształty, ozdobne przeszklenia i ciepłą barwę. Mogą być również wykonane w modnych szarościach, czy bieli, być dwukolorowe, posiadać czarne szkło lub stalowe aplikacje, dzięki czemu dopasujesz je do nowoczesnego stylu. Bez względu którą opcję wybierzesz, staną się niewątpliwie wizytówką Twojego domu. Obiegowe opinie o wykrzywianiu się drzwi drewnianych, nie dotyczą już współcześnie produkowanych drzwi, których konstrukcja wykonana jest z drewna klejonego warstwowo i naprzemiennie. Dzięki temu nasze drzwi drewniane nie wypaczają się i nie „pracują” pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Takie drzwi są bardzo ciepłe, dzięki panelom termoizolacyjnym ich współczynnik przenikania ciepła może wynosić nawet 0,78 W/m2*K. Drzwi posiadają wręg przeciwwyważeniowy, mogą być również wyposażone w zamek listwowy i różnego rodzaju dodatki. Paleta kolorów jest tak dobrana, aby ułatwić Ci dostosowanie wybarwienia do najpopularniejszych oklein okien PVC.

 

wzory drzwi drewnianych

drzwi PVC Panelowe drzwi aluminiowe i PVC

Drzwi tego typu to trwałość oraz mnogość wzorów, zarówno tych tradycyjnych jak i nowoczesnych. Można je wykonać w dowolnym rozmiarze oraz kolorze, również drewnopodobnym. Drzwi panelowe mogą być wykonane w trzech wariantach, z wypełnieniem wkładanym (rozpoznasz je po małym przeskoku pomiędzy wypełnieniem a konstrukcją drzwi), z jednostronnym wypełnieniem nakładanym (lepsze wykonanie, gdzie od strony zewnętrznej nie ma uskoków, a konstrukcja drzwi od zewnątrz jest elegancko zakryta) oraz z dwustronnym wypełnieniem nakładanym (najlepsze wykonanie, w którym nie ma uskoków z obu stron).

 

drzwi panelowe