Drzwi przesuwne, przesuwno-obrotowe, łamane i wahadłowe

 

Stanowią ciekawą alternatywną dla drzwi tradycyjnych. Są idealnym rozwiązanie do małych mieszkań, nieustawnych pomieszczeń lub wąskich korytarzy. W większych pomieszczeniach doskonale sprawdzają się w roli separatora np. w kuchni otwartej na salon, we wiatrołapie, garderobie czy spiżarni. Niezależnie od dokonanego wyboru, nasze rozwiązania nie posiadają progów ani widocznych dolnych prowadzeń, które często obniżają funkcjonalność i estetykę drzwi.

Drzwi przesuwne

Otwierają się i zamykają wzdłuż linii ściany. Mogą się odsuwać na ścianę – i wtedy po otwarciu są widoczne, lub bardziej dyskretne – chowane w ścianę. Składają się ze specjalnej górnej szyny, po której przesuwane są drzwi. Do systemu przesuwnego można przystosować praktycznie każde drzwi, a wybierając taki sam wzór i kolor jak drzwi tradycyjnie otwieranych, dopasowujemy je do pozostałych drzwi w mieszkaniu. Jako drzwi przesuwne można również zastosować taflę szklaną.

Drzwi przesuwne z systemem naściennym

Dostępne są dwie wersje systemu przesuwnego naściennego:

  • system bez tunelu
  • system z tunelem
drzwi przesuwne  
Co to oznacza? Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania kluczowym słowem jest „tunel”. Tunel najłatwiej jest porównać do ościeżnicy w tradycyjnie otwieranych drzwiach, ponieważ tak jak ościeżnica zasłania i chroni on otwór drzwiowy. Tak więc system bez tunelu pozostawia w całości widoczny otwór i światło przejścia, a ościeże należy wtedy poddać obróbce tynkarskiej. System z tunelem osłania nam obie strony ściany oraz światło przejścia.

 

Drzwi przesuwne chowane w ścianę

Systemie drzwi chowanych w ścianę posiada aluminiową kasetę, którą zabudowuje się płytami gipsowo-kartonowymi. Pozwala to na schowanie drzwi, zajmując mniej miejsca i gwarantując maksymalne wykorzystanie przestrzeni. W swojej ofercie posiadamy również rozwiązania pozwalające na dostawienie systemu do istniejącej ściany murowane i jej obudowanie tunelem oraz „ukryty” system bezościeżnicowy – niewymagający stosowania listw maskujących.
 

drzwi przesuwne chowane w ścianę

Drzwi przesuwno-obrotowe

Innowacyjny sposób zamykania pomieszczeń ruchem przesuwno-obrotowym. Drzwi przesuwno-obrotowe otwierają się w obie strony co znaczenie ułatwia komunikację (również osobom niepełnosprawnym). Otwarte pod kątem 90 stopni skrzydło drzwiowe zajmuje w pomieszczeniu znaczenie mniej miejsca niż standardowe drzwi, co daje więcej możliwości w zagospodarowaniu przestrzeni w mieszkaniu.
 

drzwi przesuwno-obrotowe

Drzwi łamane

Drzwi łamane to drzwi dwuelementowe. W naszej ofercie dostępne są rozwiązania z podziałem asymetrycznym lub symetrycznym. Drzwi łamane mogą być wykonane w technologi przylgowej lub bezprzylgowej, posiadać klasyczny zamek z klamką lub dyskretny uchwyt. Do drzwi łamanych stosuje się ościeżnice stałe lub regulowane.
 

drzwi łamane

Drzwi wahadłowe

Drzwi wahadłowe występują jako bezprzylgowe w wersji jednoskrzydłowej i dwuskrzydłowej. Wykonuje się je jako drzwi pełne, ale dodatkowo mogą być wyposażone w przeszklenie typu bulaj oraz osłony ze stali nierdzewnej, dzięki czemu pozwalają na swobodne i bezpieczne przemieszczanie się osób między pomieszczeniami  oraz posiadają zwiększoną odporność na uszkodzenia. Drzwi wahadłowe występują z ościeżnicą stałą lub regulowaną.
 

drzwi wahadłowe