Drzwi z ukrytą ościeżnicą

ukryte ościeżnice

Nasze ościeżnice ukryte przygotowane są do wykończenia we własnym zakresie, położenia tynków, płytek, pomalowania czy ułożenia tapety Po wykończeniu ścian, ościeżnice są niewidoczne. Do ościeżnic ukrytych stosujemy drzwi w wersji bezprzylgowej, otwierane na zewnątrz oraz w wersji przylgowej, otwierane do wewnątrz. Ościeżnice ukryte wyposażone są w chowane zawiasy i zaczepy pod zamki magnetyczne. Istnieje również możliwość zamówienia drzwi przygotowanych do samodzielnego wykończenia np. pomalowania. Mówimy wówczas o drzwiach ukrytych.

 
drzwi ukryte

Drzwi ukryte w ścianie

Idea opiera się na minimalistycznej formie i prostym designie. Drzwi po zamontowaniu tworzą efekt płaskich ścian, licując się z nimi, a ościeżnice są niewidoczne.

 

drzwi ukryte w ścianie
drzwi z niewidoczną ościeżnicą Powierzchnia drzwi może być traktowana tak jak ściana. Drzwi ukryte są fabrycznie przygotowane do malowania farbą akrylową, tapetowania lub pokrycia np. tynkiem strukturalnym. To jest punkt wyjścia do realizacji twórczych pomysłów, dając możliwość całkowitego ukrycia ich w Twoim wnętrzu.

 
drzwi pokryte tynkiem
Na zdjęciu pokazano przykład pokrycia drzwi tynkiem strukturalnym imitującym beton. To jedno z tysiąca możliwości, których granice stanowi jedynie wyobraźnia projektującego. Dodatkową wartością jest to, że drzwi można wielokrotnie wykańczać, zmieniając wnętrze o 180 stopni. Sam wykańczaj swoje drzwi, a gdy Ci się znudzą – zrób to jeszcze raz. Wykończenia ścian przy użyciu samej farby oraz taśmy malarskiej są niesłychane i mogą dać niezwykłe efekty.

 

drzwi schowane w ścianie
Drzwi ukryte dają możliwość stworzenia oryginalnych ścian, które będą ozdobą i jednocześnie ukryją nasze drzwi w ścianach. Drzwi ukryte można pomalować na różne kolory po przeciwnych stronach, tak aby pasowały do każdego wnętrza. Wyobraźnia tutaj jest bardzo wskazana. Do tego należy dodać szczyptę odwagi w doborze kolorów i powalający efekt murowany. A jeśli Ci się znudzi, pomaluj jeszcze raz!

 

drzwi malowane farbą
smart wall paint Drzwi ukryte można pokryć np. lakierem SmartWallPaint, który zmieni Twoje drzwi w tablicę do pisania mazakami. Każdy rysunek można z niej zmazać przy użyciu suchej ścierki i zacząć rysowanie od nowa. Jest to rozwiązanie, które świetnie się sprawdzi w pokoju dziecięcym. Zobacz jak milusińscy dobrze się bawią mogąc wreszcie bezkarnie pisać flamastrami po drzwiach! Zabawa nie ma końca, a gdy tylko drzwi zapełnią się malunkami, można je zmazać i zacząć kreatywną przygodę od początku.

 

Drzwi z odwrotną przylgą

Wyobraź sobie, że masz pokój blisko korytarza, a obok niego łazienkę. Korytarz jest miejscem strategicznym w Twoim mieszkaniu. Jest również wąski, a otwarcie na oścież drzwi od pokoju mogłoby spowodować, że uderzysz nimi osobę, która właśnie wchodzi do mieszkania. Pokój jest duży, zatem wolisz, aby drzwi otwierały się do wewnątrz. Obok jest jednak łazienka. Polskie przepisy zalecają, aby drzwi do łazienki otwierały się na zewnątrz. Mieszkanie jest urządzone nowocześnie, wolisz proste rozwiązania i wybierasz chowane zawiasy w drzwiach. Chcesz jednak, aby jedne i drugie drzwi po zamknięciu z zewnątrz wyglądały tak samo.

 

drzwi z odwrotną przylgą

Proponujemy idealne rozwiązanie w tej sytuacji – drzwi z odwrotną przylgą. Wizualizacja powyżej przedstawia wygląd drzwi po otwarciu, a poniżej tych samych drzwi po zamknięciu. Drzwi po prawej stronie są zamontowane na ościeżnicy z odwrotną przylgą. Te drugie to drzwi bezprzylgowe. Problem rozwiązany, a drzwi prezentują się równie okazale.

 

drzwi z ukrytą ościeżnicą
To ciekawe rozwiązanie pozwalające zachować identyczny wygląd drzwi po zamknięciu, podczas gdy po otwarciu jedne otwierają się do wewnątrz, drugie na zewnątrz. Cechą charakterystyczną drzwi z odwrotną przylgą jest to, że drzwi otwierają się do wewnątrz pomieszczenia, podczas gdy wizualnie od strony korytarza nie różnią się niczym od drzwi bezprzylgowych otwieranych na zewnątrz (tak samo skrzydło tworzy jedną płaszczyznę z opaskami ościeżnicy).