Drzwi wewnętrzne jako element aranżacji wnętrz

drzwi

Odpowiednio dopasowane drzwi mogą świadczyć o bardzo ciekawym pomieszczeniu, które kryje się za nimi. Oprócz aspektu funkcjonalności zawsze warto zwracać uwagę także na estetykę wykonania. Jednak czy łatwo jest wyszukać odpowiedni model, który będzie charakteryzował się odpowiednią jakością, dobrym wykonaniem i walorami wizualnymi? Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania drzwi idealnych?  

Drzwi wewnętrzne w klasycznej elegancji

Najczęściej spotykanymi w naszym kraju są wnętrza urządzone klasycznie. W takim przypadku idealnie sprawdzą się drzwi wewnętrzne:

  • płycinowe,
  • filungowe,
  • płytowo-płycinowe.

Należy pamiętać, że klasyczny styl wnętrz nawiązujący do tradycji to dbałość o każdy, najdrobniejszy detal – należy zwrócić uwagę między innymi na ornamenty. Do klasycznych drewnianych mebli, połączonych z tapicerowanymi meblami idealne będą skrzydła drzwiowe, klasycznie zdobione.

Minimalistyczne wnętrze – jak wybrać odpowiednie drzwi?

W dzisiejszych czasach bardzo często można spotkać się z wnętrzem urządzonym w minimalistycznym stylu. Panuje tam elegancja, lekkość oraz bardzo dużo przestrzeni. Pomieszczenia urządzone ten sposób sprzyjają relaksowi oraz pozwalają na lepszą koncentrację. Do tego rodzaju pomieszczeń, które praktycznie nie posiadają dodatkowych elementów wystroju, sprawdzą się drzwi gładkie, płytowe. Drzwi do stylu minimalistycznego wykonuje się przeważnie z jednej tafli szklanej lub z płyty drewnopodobnej.

Dzięki szerokiemu wyborowi drzwi, jakie aktualnie oferują producenci, każdy ma możliwość dopasowania odpowiedniego modelu do wybranego pomieszczenia – niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone. Warto tutaj zaznaczyć, że najczęściej ograniczeniem są pomysły osób zamawiających drzwi. Decydując się na konkretne modele, warto jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz wytrzymałość względem uszkodzeń mechanicznych – zwłaszcza jeżeli w domu znajdują się małe dzieci. Nie zawsze najtańsze rozwiązania będą najlepsze.

Bardzo często kupno drzwi wewnętrznych to inwestycja na długie lata, dlatego nie warto jest oszczędzać na tak ważnej sprawie. W przypadku braku zdecydowania na konkretny model czy firmę, można skorzystać z opinii innych klientów, którzy już mieli do czynienia z danym producentem.