Jak ukryć drzwi w pomieszczeniu?

drzwi

Dzisiejszy design i projektowanie wnętrz pozwala na wkomponowanie drzwi w styl pomieszczenia, a ich funkcja nie ogranicza się jedynie do zamykania pomieszczenia. Drzwi dzisiaj to dodatkowy element aranżacji, często dobierany pod gotowy pomysł na wnętrze. Ich styl nie jest przypadkowy i nawet jeśli nie były dobierane do mebli, to często tak, by pasowały do podłóg czy okien. Zdarza się jednak, że drzwi zupełnie odbiegają od całości wystroju i mieszkańcy takich wnętrz starają się je jakoś zamaskować. To pozwala na przywrócenie pomieszczeniu spójności i niekiedy na optyczne powiększenie powierzchni pokoju.

Sprawdzone metody na zamaskowanie drzwi w pomieszczeniu

Wyróżnia się kilka sposobów na ukrycie drzwi w pomieszczeniu. Wybór zależy głównie od wystroju wnętrza, możliwości mieszkańców oraz wielkości pomieszczenia. Najpopularniejsze metody to:

1. pokrycie drzwi motywem wykorzystanym na ścianie. Oznacza to np. pomalowanie drzwi farbą w kolorze sąsiadującej z drzwiami ściany lub położenie na nich takiej samej tapety. To pozwoli precyzyjnie zamaskować drzwi bez odejmowania optycznie przestrzeni w pomieszczeniu,

2. zakrycie drzwi specjalnym parawanem. Element taki można dodatkowo wykorzystać jako dodatek dekoracyjny, a oprócz tego chować za nim inne przedmioty, które chcemy ukryć przed wzrokiem gości. Tu również warto pokusić się o wzór oraz fakturę zbliżoną do ściany, na której znajdują się drzwi wewnętrzne,

3. pokrycie drzwi przykuwającym wzrok motywem. Paradoksalnie, choć zwróci on uwagę gości, to dobrze przemyślany projekt może sprawiać wrażenie elementu dekoracyjnego a nie drzwi. Warto jednak być ostrożnym i decydować się na to rozwiązanie jedynie w przypadku większych pomieszczeń. Niewielkie przestrzenie mogą stracić przez intensywne czy jaskrawe wzory.