Najważniejsze funkcje drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe

Każdy z nas doskonale wie, że drzwi wejściowe pełnią bardzo ważną funkcję w naszym domu. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych modeli, na które możemy zdecydować się przy wyborze odpowiednich drzwi zewnętrznych. Możemy wybrać drzwi zewnętrzne stalowe z różnymi wypełnieniami, wykonane z rozmaitych materiałów zewnętrznych, w dowolnej kolorystyce. Czym powinny charakteryzować się drzwi zewnętrzne?

  • Ochrona przed hałasem– izolacja akustyczna drzwi jest niezwykle ważna. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii, wykorzystujący panel akustyczny, drzwi zewnętrzne mogą znacząco wyciszyć hałas dobiegający z zewnątrz.
  • Izolacyjność termiczna drzwi – drzwi zewnętrze powinny odpowiednio chronić nas przed stratami ciepła. W tym celu w drzwiach montowane są wypełnienia pianką poliuretanową oraz ościeżnicą posiadającą odpowiednie przegrody i przekładki.
  • Ochrona przed włamaniem– najważniejsza funkcja drzwi wejściowych. Drzwi o zwiększonej odporności na włamanie powinny być solidne, a także powinny posiadać odpowiednią klamkę, bolce antywyważeniowe, zawiasy, wkładki.
  • Ochrona przeciwpożarowa– drzwi, które posiadają tą właściwość, chronią domowników z dwóch stron w razie pożaru, z zewnątrz i wewnątrz. Posiadają także odpowiednią dymoszczelność.

Drzwi zewnętrze powinny być także świetnie dopasowane do wyglądu naszego domu lub mieszkania. Powinny być spójne ze stylem, który jest motywem przewodnim. Możemy zakupić drzwi, które są laminowane, całe zakryte lub drzwi, które posiadają szybę. Kolory materiałów, które są najchętniej wybierane to antracyt, mahoń, dąb lub ciemny orzech.

Dodatkowe wyposażenie drzwi zewnętrznych.

Drzwi zewnętrzne tworzą idealne połączenie z dodatkami, które powinny być obowiązkowo dodane przy zakupie drzwi. Warto podczas zakupów zwrócić uwagę na wybór odpowiednich ościeżnic, wkładek, wizjerów, progów oraz dobrego zamka centralnego. Pamiętajmy także o montażu drzwi zewnętrznych. Wybierając drzwi, zdecydujmy się także na profesjonalny montaż. To dzięki niemu, będziemy mieć pewność, że drzwi są prawidłowo osadzone i zamontowane. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego wybierzmy solidne drzwi.