Nowe drzwi, stara futryna. Jak to pogodzić?

Przygotowanie futryny

Decydując się na remont musimy liczyć się z tym, że jest to bardzo trudny czas. Remont mieszkania lub domu wiąże się z zaplanowaniem dokładnie budżetu jakim możemy dysponować ,a także określenie czynności, które możemy wykonać, a które są nie do wykonania. O ile remontując nowe mieszkanie, mamy pewność, że żadne niespodzianki nas nie zaskoczą, o tyle remont mieszkania z lat 60 –tych lub 70- tych może okazać się nie lada wyzwaniem. Remont takich mieszkań wiąże się z zwiększeniem budżetu, wyrównaniem ścian czy sufitów. Jednak najbardziej problematyczne są futryny.

Niektórzy z nas decydują się na odświeżenie futryn za pomocą specjalistycznych farb. Jednak możemy także zastosować innowacyjne rozwiązania, czyli obudowanie obecnych futryn. Dzięki temu rozwiązaniu unikniemy kapitalnego remontu. Nowoczesne rozwiązania oferują ościeżnice , które posiadają specjalistyczną konstrukcję. Stare futryny zostaną całkowicie zasłonięte, dzięki temu będziemy mogli zamontować nowe drzwi, które posiadają standardowe wymiary. Obecnie na rynku dostępne są rozmaite kolory ościeżnic, które idealnie będą współgrały z nowymi drzwiami.  Pozostawienie starych futryn jest niewątpliwie ekonomicznym sposobem na wyrównanie budżetu podczas wykonywanego remontu. Warto wiedzieć, że możemy wybrać nie tylko kolor ościeżnic, ale także dokonać wymiary zawiasów lub zamówić drzwi, które będą idealnie dostosowane do naszych wymiarów.

Idealny kamuflaż futryn

Jeśli zdecydowaliśmy się pozostawić w naszych wnętrzach stare futryny, warto wybrać firmę, która w profesjonalny sposób dokona wymiaru oraz montażu nowych ościeżnic. Abyśmy byli zadowoleni z końcowego efektu, warto wybrać sprawdzoną i doświadczoną firmę. Jest to niezwykle ważne, ponieważ remontu w mieszkaniu nie przeprowadzamy każdego roku, dlatego jeśli nowe drzwi wraz ze starymi futrynami mają nam służyć na lata, muszą być wykonane perfekcyjnie i solidnie. Dzięki idealnemu kamuflażu futryn, nasze wnętrze będzie nowoczesne oraz bardzo designerskie.