Systemy przesuwne HST

systemy przesuwne HST
 
Systemy przesuwne HST charakteryzują się progiem, który można zrównać z poziomem gotowej podłogi, tworząc tym samym bezprogowe połączenie z tarasem. Systemy HST to systemy przesuwne zrywające z dotychczasowymi ograniczeniami i pozwalające wykonać drzwi tarasowe Twoich marzeń, w których gabaryty nie będą już stały na przeszkodzie. Takie systemy pozwalają na budowę konstrukcji do 600 cm szerokości i 250 cm wysokości. Dostępnych jest kilka schematów otwierania. Każdy z nich doskonale doświetli wnętrze Twojego domu. Drzwi staną się świetnym łącznikiem pomiędzy tarasem, a salonem czy sypialnią. Zapewnią szeroki i swobodny dostęp do strefy zewnętrznej, gdzie szerokość tzw. przejścia może wynosić 150 – 300 cm, pozwalając równocześnie na dowolne planowanie przestrzeni wewnątrz.

 

 
HST nazywane są również systemami unoszono-przesuwnymi. Aby je otworzyć, najpierw je delikatnie unosimy przekręcając klamkę, a następnie otwieramy – przesuwamy.

Dostępnych jest kilka systemów kształtowników z głębokością zabudowy skrzydeł między 70 – 85 mm i ościeża pomiędzy 180 – 220 mm. We wszystkich z nich dostępne są pakiety trzyszybowe, dwukomorowe do Ug=0,5 W/m2*K oraz okleiny takie same jak w systemach okiennych.

system unoszono-przesuwny

 

system przesuwny narożny HST
 

System przesuwny narożny HST

System HST Passiv Corner View stanowi idealne rozwiązanie narożnych okien tarasowych.

Dwa wyróżniki to brak słupka narożnego, poprzez zastosowanie technologi łączenia szyb STEP oraz obniżony profil stałego skrzydła. To recepta na stworzenie spektakularnego widoku na Twój ogród!