Systemy przesuwne PSK

systemy przesuwne PSK

Systemy PSK to systemy przesuwne wykonane na tych samych kształtownikach, co zwykłe tradycyjnie otwierane okna, dzięki czemu uzyskujemy identyczny wygląd całej stolarki. Systemy PSK to systemy uchylno-przesuwne. Oznacza to, że taki system możemy uchylić oraz otworzyć – przesunąć. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz szeroki i swobodny dostęp do Twojego tarasu, czy balkonu, gdzie szerokość tzw. przejścia może sięgać ok. 150 cm, nie zabierając przy tym przestrzeni z wnętrza, jak ma to miejsce przy tradycyjnym, otwieranym rozwiązaniu.

Systemy przesuwne PSK najczęściej wykonuje się w zakresie 180 – 300 cm szerokości i do 250 cm wysokości, wykorzystując przy tym praktycznie wszystkie systemy kształtowników. Przy większych gabarytach warto zastosować okucie z wymuszonym sterowaniem, tzw. automat, który wspomaga obsługę przy zmianie pozycji zamkniętej, uchylnej, otwartej.

Systemy przesuwne PSK można wykorzystać również wszędzie tam, gdzie ważne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz, np. w oknie kuchennym. Wyobraź sobie ładnie wyeksponowane okno w kuchni, gdzie ani bateria, ani sprzęt AGD nie przeszkodzi ci w swobodnym i pełnym otwarciu okna.