Ościeżnice nakładkowe na drzwiach wewnętrznych

drzwi

Ościeżnice nakładkowe to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia odświeżenie domu, bez konieczności wykonywania uciążliwego remontu. Tego typu rozwiązanie polega na wymianie ościeżnic metalowych bez usuwania starych elementów i konieczności kucia ścian. Nową ościeżnicę nakłada się bezpośrednio na starą i dopasowuje jej wielkość. Jest to rozwiązanie, które daje dobre efekty i wpływa na zwiększenie atrakcyjności przestrzeni niewielkim nakładem pracy.

Wybór i dopasowanie drzwi

Do ościeżnic nakładkowych z łatwością można dopasować drzwi zalecane przez producenta, a wybór jest tak szeroki, jak w przypadku tradycyjnego montażu. Ościeżnice nakładkowe charakteryzują się dobrą jakością wykonania i dużą wytrzymałością. Montuje się je szybko, a sprawna ekipa może odświeżyć wygląd domu zaledwie w kilka godzin, dzięki czemu komfort domowników naruszony jest w minimalny sposób. Ościeżnice nakładkowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w starszych budynkach, wymagających odnowienia niewielkim nakładem pracy. Wymiana jest bezbolesna, praktyczna, niedroga i przede wszystkim nie ma wpływu na zwężenie światła drzwi. Po montażu ościeżnica wygląda elegancko. Ościeżnica nakładkowa może być zakładana tak, że daje możliwość zmiany kierunku otwierania się drzwi. Mechanizm ościeżnicy jest regulowany, dlatego dopasowanie jest precyzyjne i nie do odróżnienia od tradycyjnych metod remontu z usunięciem metalowych wykończeń. Obecnie producenci oferują szeroki wybór ościeżnic nakładkowych, które są coraz częściej kupowane i doceniane przez klientów.

Niestety, niektórzy decydują się na założenie nowych drzwi na stare futryny po ich odnowieniu. Bardzo rzadko niesie to za sobą korzystne efekty. Najczęściej nowe drzwi nie wiszą prawidłowo ze względu na zużycie ościeżnic metalowych, ponadto trudno do nich dopasować model, który nie wyglądałby nieporęcznie w cienkiej i ciężkiej metalowej oprawie. Decydując się na remont, warto pamiętać, że dzięki nowoczesnej technologii nie musi być on uciążliwy i niekomfortowy, wystarczy znać praktyczne rozwiązania.