MDF

PENDRAGON to najszersza oferta parapetów MDF na rynku. Mnogość dostępnych kolorów, grubości i wykończeń sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wbrew pozorom, parapety MDF są odporne na wilgoć i różnice temperatur. Produkowane są z wodoodpornych płyt MDF czyli drewnopochodnych płyt, które wytwarzane są ze sprasowanych włókien drzewnych z łączącymi i utwardzającymi dodatkami organicznymi, przy wysokim ciśnieniu i temperaturze. Parapety MDF są twarde, wytrzymałe i pozwalają na stabilny montaż.

Parapety MDF produkowane są pod konkretny wymiar, dlatego też ich boki są estetycznie wykończone, w ten sam sposób co powierzchnie czołowe i dzięki czemu nie trzeba stosować dodatkowych zaślepek.

Parapety MDF dostępne są w grubościach od 20 do 40 mm i kilku możliwościach wykończeń krawędzi i naroży. Płyty MDF mogą być lakierowane lub okleinowane, także okleinami naturalnymi – fornirem dębowym, mahoniowym i jesionowym.

Dużą popularnością cieszą się parapety lakierowane i okleinowane w kolorze białym z wykończeniem połyskowym lub matowym, modne odcienie szarości np. grafit, szary antracytowy, a także okleiny winchester, orzech, złoty dąb, dąb bielony i sonoma.