Drzwi zewnętrzne. Ogólne zalecenia

Jakie drzwi wybrać?

Szukając drzwi do Twojego mieszkania, zwróć uwagę na warunki panujące na klatkach schodowych, czy przedsionkach. Jeśli są one nie ogrzewane i zawilgocone, a zimą panuje w nich niska temperatura to wybierz drzwi stalowe, ponieważ drzwi wykonane z materiałów drewnopochodnych nie powinny oddzielać pomieszczeń o znacznej różnicy temperatur oraz wilgotnych.

Z kolei drzwi do domów, narażone na warunki atmosferyczne wymagają odpowiedniego zadaszenia, uniemożliwiającego bezpośrednie działanie promieni słonecznych i opadów atmosferycznych.

Drzwi zamontowane przed zakończeniem budowy narażone są na uszkodzenia i działanie agresywnych pyłów, które powstają przy pracach tynkarskich i innych pracach wykończeniowych, dlatego też zaleca się, aby montować je po zakończeniu wszystkich mokrych prac budowlanych, wykonaniu posadzki docelowej oraz doprowadzeniu wilgotności do stabilnego poziomu poniżej 60%. W takim przypadku, do czasu ukończenia budowy rekomendujemy stosowanie tymczasowych drzwi technicznych, a w posadce zaleca się pozostawić kanał do posadowienia podprogowego profila.

poradnik wyboru drzwi zewnętrznych

W drzwiach zaleca się stosowanie odbojników, aby uniknąć wyłamywania drzwi na zawiasach.

Wykańczając górne ościeże drzwi w nowym domu zwróć uwagę, aby pozostawić miejsce, dla ewentualnego demontażu skrzydła drzwiowego, gdy odbywa się to poprzez podniesienie go do góry.

W drzwiach zewnętrznych stalowych, dla poprawy parametrów cieplnych i zmniejszenia ryzyka przemarzania zaleca się stosowanie cieplejszych odmian ościeżnic, zamiast stalowych ościeżnic z profili jednoczęściowych. To samo dotyczy progów. W naszej ofercie znajdziesz stalowe i aluminiowe ościeżnice z przegrodą termiczną, stalowe i aluminiowe ościeżnice z rdzeniem drewnianym, a także dedykowane do nich cieplejsze rozwiązania progów.

Zapoznaj się z warunkami użytkowania i konserwacji drzwi, a zwłaszcza okuć. Stosowane materiały gwarantują wieloletni okres eksploatacji, jednak zaleca się okresowe smarowanie wkładek, zamków i zawiasów. Bardzo popularne okucia ze stali nierdzewnej także wymagają pielęgnacji. Szczegóły znajdziesz w karcie gwarancyjnej i instrukcji dołączonej do każdych drzwi.