Stolarka aluminiowa

Stolarka aluminiowa to gwarancja wieloletniego użytkowania i doskonałej funkcjonalności. Aluminium to trwały i wytrzymały materiał, dzięki któremu nasze drzwi, okna i witryny opierają się trudom intensywnej eksploatacji oraz zmiennym i ciężkim warunkom atmosferycznym. Dzięki tym cechom najczęściej wykonujemy z niego drzwi wejściowe i wewnętrzne do domów, lokali użytkowych, budynków biurowych, gabinetów i budynków użyteczności publicznej. Prowadzimy sprzedaż stolarki z aluminium w Rudzie Śląskiej i na terenie innych śląskich miast: m.in. Bytomia, Będzina, Tarnowskich Gór czy Gliwic.

Nowoczesne i estetyczne systemy aluminiowe

W nowoczesnych systemach aluminiowych poprawiono przede wszystkim parametry izolacyjności termicznej, dzięki czemu stolarka aluminiowa zyskuje coraz większe zainteresowanie. Naszym zadaniem jest skonfigurować ją tak, by spełniała coraz to ostrzejsze wymagania co do energooszczędności, w tym wymagania WT 2021 i programu Czyste Powietrze.

Ukształtowanie oferowanych przez nas systemów sprawia, że profile niemal zrównują się z zewnętrznymi powierzchniami szyb, co znacząco wpływa na poprawę estetyki, zwłaszcza jeżeli efektem końcowym ma być nowoczesny, minimalistyczny design.

Sztywność konstrukcji to niewątpliwie największa zaleta prezentowanych systemów. Oferowane rozwiązania świetnie sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie występują duże przeszklenia i tarasowe drzwi przesuwne – im większe gabaryty tym lepiej sprawdzą się systemy aluminiowe.

W naszej ofercie znajdziesz stolarkę aluminiową w wybranym kolorze. Do dyspozycji klientów oddajemy całą paletę RAL oraz lakiery drewnopodobne. Ozdobne panele nadają się do przekształcenia w eleganckie drzwi do domu.

stolarka aluminiowa
okna aluminiowe

Jakie są zalety aluminiowych drzwi panelowych?

Wysokiej jakości stolarka aluminiowa to idealna propozycja dla najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie znajdziesz m.in. drzwi panelowe wyróżniające się bogatym wzornictwem i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Konstrukcja takich drzwi bazuje na innowacyjnym systemie kształtowników aluminiowych, natomiast sam profil skrzydła jest w pełni dostosowany do łączenia z wypełnieniami. Ich zaletą jest swoboda projektowania i mnogość rozwiązań, podobnie zresztą jak w drzwiach drewnianych, jednak drzwi panelowe wykonane z aluminium są trwalsze, mają większą odporność na trudy użytkowania czy niszczenia pod wpływem warunków atmosferycznych. Można w nich zastosować niewidoczne zawiasy, klawiaturę kodową, skaner linii papilarnych, a sztywna konstrukcja pozwoli na ponadprzeciętne gabaryty dochodzące do 140 cm szerokości i 260 cm wysokości. Odpowiednio skonfigurowane panelowe drzwi aluminiowe można z powodzeniem stosować jako drzwi wejściowe do domów energooszczędnych i pasywnych.

Naszym Klientom możemy zaoferować również systemy okienno-drzwiowe, służące do wykonywania elementów zabudowy wewnętrznej, np. okien i drzwi (także przesuwnych), a także gablot, boksów kasowych, wiatrołapów i witryn. Stolarka aluminiowa to podstawa do rozwiązań o specjalnym przeznaczeniu.

Przeciwpożarowe drzwi aluminiowe

Tam gdzie niemożliwe do zamontowania są wewnętrzne i zewnętrzne drzwi przeciwpożarowe o typowych rozmiarach, tam z pomocą przychodzą systemy aluminiowe, wytwarzane pod konkretne realizacje, gabaryty i wymagania. Najczęściej montujemy drzwi EI30 oraz drzwi EI60, choć oferujemy także stolarkę o klasie ogniowej EI15 oraz EI90, również drzwi dymoszczelne. Maksymalne rozmiary to 142 x 275 cm dla drzwi jednoskrzydłowych i 250 x 275 cm dla dwuskrzydłowych.

Pomijając szczególne zastosowania, jak ekskluzywne drzwi wejściowe do domu czy drzwi ppoż., stolarka aluminiową, najczęściej montujemy jako:

 

systemy aluminiowe

 

Katalogi i foldery naszych dostawców