Wpływ rolet na klimat pomieszczeń

rolety zewnętrzne wpływają

Rolety są coraz bardziej popularną formą osłaniania okien w naszym kraju. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych zasłon. Oprócz funkcji zasłaniania wnętrz przed niepożądanymi spojrzeniami przechodniów i ludzi z zewnątrz są również skutecznym zabezpieczeniem przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i panującym na zewnątrz chłodem. Jeżeli zależy nam na chronieniu wnętrza przed silnym mrozem lub uciążliwym upałem, najlepszym wyjściem jest zdecydowanie się na montaż rolet zewnętrznych. Tego typu rolety mają duży wpływ na klimat panujący we wnętrzu domu.

W jaki sposób rolety zewnętrzne wpływają na klimat?

Okna są tym elementem każdego budynku, który generuje spore straty energii cieplnej. Aby nasz dom stał się energooszczędny, powinniśmy pomyśleć o dodatkowym zaizolowaniu ich powierzchni, co pozwoli ograniczyć straty ciepła. Spuszczone rolety zewnętrzne są doskonałym izolatorem powierzchni okien. Jak to działa? Otóż pomiędzy zasłoniętą roletą a powierzchnią szyby okiennej tworzy się przegroda powietrzna, która jest niezwykle skuteczną warstwą izolującą. Dzięki niej latem wnętrza nie nagrzewają się i są zacienione, co bezpośrednio wpływa na komfort wszystkich domowników, którzy mogą odpocząć od męczącej wysokiej temperatury panującej na zewnątrz. Zimą zaś zasłonięte rolety sprawiają, że pomieszczenia dłużej utrzymują ciepło, dzięki czemu możemy w znacznym stopniu zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Zasłonięte rolety zewnętrzne będą również dobrze chronić wnętrza przed wychładzającymi je czynnikami pogodowymi, takimi jak np.: mróz czy zimne wiatry. Rolety zewnętrzne są elementem, który stanowi rewelacyjną izolację termiczną budynku. 

Dodatkowe funkcje rolet zewnętrznych

Oprócz skutecznego izolowania wnętrza budynku rolety zewnętrzne pełnią jeszcze kilka bardzo pożytecznych funkcji. Chronią przed hałasem, który potrafi być prawdziwym problemem zwłaszcza w domach, które znajdują się blisko ruchliwych ulic. Zasłonięte rolety to doskonała osłona przed spojrzeniami obcych ludzi z zewnątrz. Taka osłona okienna zapewnia nam prywatność. Atutem tego rozwiązania jest także dodatkowa ochrona przed włamaniami.