> Zabudowy-balkonow

Zabudowy balkonów

Zabudowy balkonów to prosty sposób na powiększenie przestrzeni w naszych mieszkaniach. Osłonisz nimi balkon od wiatru, deszczu, śniegu, brudu i innych niekorzystnych czynników, co pozwoli na jego lepsze wykorzystanie i zaaranżowanie w inny sposób.

Wyobraź sobie poranną kawę czy przyjemne letnie popołudnie bez wychodzenia z mieszkania, na świeżym powietrzu i czystym balkonie, z meblami ogrodowymi i pełnym kwiatów. Przedłuż te chwile i ciesz się swoim balkonem przez cały rok.

zabudowany balkon

Zabudowy balkonów to systemy, w których tafle szkła przesuwają się i/lub otwierają z wykorzystaniem aluminiowych prowadnic. Systemy są tak skonstruowane, że umożliwiają umycie zewnętrznej powierzchni szyb od wewnątrz, od strony balkonu.

Nasze zabudowy dodatkowo zabezpieczają mieszkania na parterze, utrudniając dostęp do balkonu i ewentualne włamanie. W wyposażeniu standardowym znajduje się zamek, a dodatkowo można zastosować mocniejsze, hartowane lub laminowane szyby.

zabudowa balkonowa

Zabudowy wykonujemy od poręczy w górę. PENDRAGON oferuje dwa systemy zabudów balkonów, system ramowy AluPlus i bezramowy AluVista. Oba z nich dostępne są w dwóch standardowych kolorach, tj. białym RAL 9010 i srebrnym RAL 9006, a także można je lakierować na dowolny kolor z palety RAL. Do wyboru jest również kilkanaście rodzai szyb.

System ramowy AluPlus

System ramowy AluPlus to w uproszczeniu tafle szkła włożone w aluminiowe ramy, które przesuwają się w prowadnicach. Jest to tańsza wersja zabudowy, w której można stosować zarówno najpowszechniejsze szkło float 4 mm, jaki i wzmocnione szkło hartowane ESG lub laminowane VSG , a w wersji IZO także izolacyjne pakiety 2-szybowe. W wyposażeniu standardowym znajduje się uchwyt z zamkiem umożliwiającym zaryglowanie zabudowy. Każde skrzydło przesuwne wyposażone jest w uszczelki szczotkowe, a do ścian bocznych mocuje się profile zamykające. Sprytnie zaprojektowane wózki jezdne pozwalają w pewnym stopniu zniwelować ewentualne odchylenia balustrady i ścian bocznych od pionu i poziomu. Poszczególne tafle szkła można przesuwać w dowolną stroną, nie mniej jednak, przestrzeń pozostała po całkowitym otwarciu jest zawsze ograniczona o szerokość jednego skrzydła. Pojedynczą zabudowę wykonuje się do 5,7 metra szerokości i w zależności od niej może składać się z 2 do 5 skrzydeł. Zabudowy o większej szerokości można złożyć z dwóch systemów. Każde skrzydło przesuwne można wyciągnąć z prowadnic, co umożliwia łatwe wyczyszczenie zewnętrznych powierzchni szyb.

zabudowane balkony
zabudowy balkonów

System bezramowy AluVista

W porównaniu do wersji AluPlus, tafle szkła systemu AluVista nie posiadają aluminiowych obramowań, dzięki czemu ma się wrażenie, że balkon jest przeszklony w całości lub zabudowa staje się praktycznie niewidoczna, a widok od wewnątrz nie jest zakłócony pionowymi ramami. Pomiędzy szklanymi taflami znajduje się przezroczyste uszczelnienie. System otwierania jest przesuwny i obrotowy. Oznacza to, że wszystkie szyby można kolejno przesunąć na jedną stronę, a następnie otworzyć do wewnątrz, co pozwala uzyskać prawie całkowitą szerokość otwarcia. Możliwość otwarcia zapewnia bardzo łatwe wyczyszczenie zewnętrznych powierzchni szyb.

przeszklone balkony
balkon
systemy zabudowy balkonów
[Not a valid template]

 

Katalogi i foldery naszych dostawców