Parapety zewnętrzne

Parapety zewnętrzne oprócz funkcji dekoracyjnej pełnią też ważną rolę funkcjonalną. Dobrze dobrane parapety skutecznie chronią nieruchomość przed zawilgoceniem dzięki temu, ze sprawnie odprowadzają wody opadowe od ścian budynku. Warto również wspomnieć, że odpowiednio zamontowany parapet stanowi dodatkową ochronę przed przenikaniem zimna. Ma to szczególnie duże znaczenie w obliczu faktu, że w naszej szerokości geograficznej skrajnie niskie temperatury występują nawet przez pół roku. To, na jaki parapet zewnętrzny się zdecydujemy, zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych preferencji oraz możliwości finansowych. Na zewnątrz bowiem możemy zastosować parapet z praktycznie każdego materiału.

Jak wybrać odpowiedni parapet zewnętrzny?

Z racji tego, że parapety zewnętrzne mają nam służyć przez długie lata, warto znaleźć taki produkt, który w pełni zaspokaja zarówno nasze oczekiwania estetyczne, jak i praktyczne. Rodzaj i kolorystykę parapetów montowanych na zewnątrz można dopasować do elewacji oraz innych elementów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie okien. Na szczęście w naszym asortymencie znajdują się rozwiązania wykonane z różnorodnych materiałów, dzięki czemu łatwo dobrać kształt, kolor oraz wzornictwo, które nas zadowoli bez utraty funkcjonalności i trwałości.

Należy również pamiętać, żeby montaż parapetów zewnętrznych powierzyć sprawdzonej firmie takiej jak nasza. Niestety doświadczenie pokazuje, że niezwykle często dochodzi w tej materii do błędów. W konsekwencji prowadzą one do uszkodzenia termoizolacji okiennej i powstania mostków termicznych, przez które bezpowrotnie ucieka ogrzane wcześniej powietrze.

 

 

 

Katalogi i foldery naszych dostawców